KORSYKA
Błąd: Nie udało się pobrać pogody

660 000 880

ZAUFAJ 10-CIO LETNIEMU DOŚWIADCZENIU

slider slider slider slider slider slider

Piza-Capraia-Korsyka-Elba-Piza

Rejs zaczynamy w marinie w Pizie.

Położona jest ona zaledwie 15 km od lotniska- skąd mozna tu dojechać autobusem lub taxi (koszt ok 26 eur)

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/Olbia.jpg

 

Po zaokrętowaniu się, zaopatrzeniu w prowiant i odpoczynku przed rejsem ruszamy w kierunku pierwszej z naszych wysp: 

Capraia - urocza i prawie nienaruszona wyspa, położona na północny zachód od Elby. Słabo porośniętą, prawie bezdrzewną Capraię przecina pasmo 400-metrowych wzgórz z dolinami, które łagodnie opadają ku morzu. Zachodnie wybrzeże pokrywają urwiska prawie pionowo wyrastające z wody. Większość turystów przybywa tu, aby nurkować.

 

 

Następnie płyniemy na Korsykę.

Korsyka to górzysta wyspa położona na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. Piękne plaże z białym piaskiem położone w półkolistych zatokach obmywa krystalicznie czysta woda. Zachodnie wybrzeże wyspy zachwyca przepięknymi nadmorskimi pejzażami. Turystów przyciąga łagodny klimat oraz przesympatyczni mieszkańcy. Przebywając na wyspie, warto zwiedzić Ajaccio, Bastię (stolicę północnej części wyspy), Bonifacio, Calvi. Ze względu na swój górzysty charakter Korsyka jest rajem dla miłośników trekkingu (na wyspie znajduje się aż 50 dwutysięczników).

 

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/Capraia.jpg

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/Bastia(1).jpg

Bastia - najważniejszy port pasażerski i 2-gi co do wielkości miasta na Korsyce. Miasto zostało załorzone w 1380 r., przez gubernatora genueńskiego Leonello Lomellini, który zarządził budowę fortecy w miejscu dzisiejszegostarego portu Vieux Port. W XV w. wokół fortecy rozwinęło się miasto nazwane Terra Viecha. Dzisiaj Bastia jest centrum handlowym i gospodarczym Korsyki. Centralnym punktem miasta jest wysadzany palmami i platanami z pomnikiem Napoleona. Inne atrackcjie to kaplica Chapelle Saint-Roch, stare miasto z kościołem Saint-Jean-Baptistez XVII w. , stary port Vieux Port; forteca Citadelle z XV w., Pałac Gubernatorów ze wspaniałym widokiem na nabrzeże i morze. Warto zwiedzić także stare więzienie genueńskie.

Następnym przystankiem przed nami jest Elba.

Elba - zielona oaza wchodząca w skład Archipelagu Wysp Toskańskich, jest wyspą niekończących się horyzontów: krystalicznie czysta woda obmywająca złote plaże,granitowe skały wybijające się z zielonego buszu, wspaniali ludzie o charakterze równie ciepłym i słonecznym jak kraina, w której żyją. Przy jej brzegach, prócz pięknych plaż, znajduje się też mnóstwo wspaniałych miejsc do nurkowania - istny raj dla tych, którzyszukają podwodnych doznań. To właśnie ta wyspa stała się więzieniem dla Napoleona I, po jego przegranej wyprawie na Moskwę.

 

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/Elba_2.jpg

To wyspa dla tych, którzy  kochają Włochy i chcą poczuć tę charakterystyczną toskańską atmosferę, tchnienie historii... To również wyspa dla tych, którzy kochają kąpiele słoneczne i ciepłe,lazurowe, czyste morze. Z powodzeniem kusi turystów pięknem swojej przyrody.Posiada dobrze rozwinięta infrastrukturę turystyczną oraz wygodne połączenie promowe. Miłośnicy pieszych wędrówek znajdą tutaj mnóstwo szlaków w górzystej okolicy. Większa część wyspy chroniona jest w ramach Narodowego Parku Archipelagu Toskańskiego. 

Przy sprzyjających wiatrach może uda nam się także zobaczyć inne, mniejsze wyspy toskańskie:

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/Montecristo.jpg

Montecristo - niezamieszkana, niezwykle tajemnicza wysepka Archipelagu Toskańskiego, położona między Korsyką, a wybrzeżem Włoch. Wyspa jest rezerwatem przyrody. Zyskała ona swoją sławę dzięki głośnej powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo", której akcja częściowo toczy się na wyspie. W powieści Dumasa wyspa została przedstawiona jako goła skała, z licznymi tajemniczymi grotami - w rzeczywistości jednak wyspa wygląda inaczej.

Isola del Gidlio - malutka wyspa, położona niedaleko Santo Stefano o typowo turystycznym charakterze i przepięknej faunie podwodnej, którą można zaobserwować nawet z brzegu. Na skalistych wybrzeżach wyspy można spotkać kolonie jeżowców, krabów i czerwone ryby. Atrakcją wyspy jest również stara zabudowa portu. Isola del Giglio jest ulubionym celem wakacyjnym bogatych Rzymian.

 

Nasz rejs kończymy w znanej już nam marinie w Pizie.

 

http://jachty24.pl/admin/ckfinder/userfiles/images/23_30_czerwca.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena rejsu zawiera:

·    miejsce w kabinie

·    opiekę doświadczonego  i przyjaznego skippera

·    podatek vat

·    ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

·    kaucji zwrotnej 300 zł / os

·    kasy jachtowej 100 -150 eur / os.

·    kosztów transportu

·    transferów z lotniska ok. 30 eur / os.

 Kasa jachtowa pokrywa koszty wyżywienia na jachcie, paliwo, wodę, opłaty portowe i administracyjne. Rozliczana jest bezpośrednio po rejsie. 

 

Aby z nami popłynąć nie są wymagane absolutnie żadne uprawnienia oraz umiejętności żeglarskie. Na jachcie znajduje się polski skipper, który odpowiada za bezpieczne prowadzenie jachtu.

 

 

 

Jak dotrzeć i wrócić z Pizy?

Samolotem:

bezpośrednio do Pizy lata tania linia lotnicza RYANAIR   www.ryanair.com

Warszawa - Piza

sobota godz. 13.10 – 15.40

wtorek godz. 09.15 - 11.45

Piza- Warszawa

sobota godz. 10.25 – 12.45

wtorek godz. 09.40 – 12.00

Kraków – Piza

sobota 19.20 – 21.30

wtorek 21.40 – 23.30

Piza- Kraków

sobota 17.05 – 19.05

wtorek 19.15 – 21.15

Organizator Imprezy zastrzega sobie prawo do zmiany trasy rejsu

ze względu na niesprzyjającą pogodę lub inne ważne okoliczności. Ostateczną decyzję o trasie podejmuje skipper. 

 

Prosimy o kontakt w sprawie wszystkich dodatkowych informacji

Baner